A nátha is lehet kedves és vidám, nemdebár? : ) Jó, jó, ez a kijelentés kicsit meggondolatlannak tűnhet, de az örök optimisták még a tavaszt megelőző időszakra oly jellemző tömeges orrfújásban is megtalálják a maguk örömét. Nekik, és persze minden alkotni vágyónak készítettük a mai bejegyzést.
A mai napon ugyanis (amikorra újabb, nagyjából 10 fokos lehűlést jósoltak!) nagyon cuki tyúklábmintás zsebkendő tartót fogunk gyártani. Nem kötelező pont ilyen anyagból, de mi ezt pont nagyon szeretjük. Például, mert meleg, és így biztosan nem fáznak meg benne a zsepik. : )
Amire szükség lesz:
- 17,5*19 cm nem rugalmas anyag,
- olló, tű, cérna,
- lustáknak varrógép.
Az első képre kattintva megnyílik a galéria, ott nyomon lehet követni a mű elkészítését, ahogyan itt leírjuk.
Íme, a lépések:
- Ha nagyobb darab anyagot vettünk elő (ez ragyogó alkalom a maradékanyagok hasznosítására), vágjuk méretre!
- Ha géppel dolgozunk, dolgozzuk el körbe az anyag szélét cikk-cakk öltéssel! Mi, jelen esetben 1 mm hosszú és 5 mm széles cakkokat varrtunk. Lusták vagyunk, úgyhogy lehet, hogy kézzel nem dolgoznánk el, mert annyira brutális mechanikai hatásoknak csak nem lesz kitéve.
- Hajtsuk be az anyag szélét a fonákjára kb. 5–8 mm széles sávban, és varrjuk rá! Ha kézzel varrunk, ettől a lépéstől kezdve ugyanaz a teendő, mintha géppel varrnánk.
- A körbeszegett anyagot kifordítva (tehát a fonákja legyen kívül) hajtsuk be két oldalról, és tűzzük le gombostűvel! Kezdő gépi varrók figyelmét felhívjuk arra, hogy a tűk feje mindig az anyag belseje felé álljon, és a varrás irányára lehetőleg merőlegesen legyenek a gombostűk. Így elkerülhető az öltések eltérülése a varrógép talpa miatt, a varrógép tűje sem fog folyton eltörni, és a varrás is pontosabb lesz.
- Varrjuk össze a kifordított kis valamit, és fordítsd ki, és: KÉSZ A ZSEPITARTÓ!
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: